5 sposobów na odchudzanie

Ponad połowa kobiet w Polsce narzeka na swoją wagę. Panie chętnie pozbyłyby się zbędnych kilogramów, ale nie zawsze wiedzą jak się do tego zabrać. Poniżej prezentujemy pięć sposobów na skuteczne odchudzanie. Metody można, a nawet trzeba ze sobą łączyć. Dzięki temu efekty odchudzania przyjdą jeszcze szybciej.

 1. Założenia dietetyczne

  Odżywianie to bardzo ważny element odchudzania. Zmiany żywieniowe powinny nie tylko oznaczać odłożenie na bok słodyczy i fast-foodów, ale także uregulowanie pór posiłków oraz ich ilości.

  Dietetycy zalecają spożywać 5-6 posiłków każdego dnia w odstępach wynoszących maksymalnie 3 godziny.

 2. Aktywność fizyczna

  Ruch w procesach odchudzania jest bardzo ważny. Należy serwować dostateczną ilość ćwiczeń swojemu organizmowi, aby generował zapotrzebowanie energetyczne. Sesje treningowe mogą być przeprowadzane każdego dnia. Nie powinny być krótsze niż 30 minut. Najlepiej sprawdzą się ćwiczenia tlenowe – bieganie, jazda na rowerze oraz pływanie.

 3. Suplementacja

  Stosowanie preparatów na odchudzanie to pomysł dobry, pod warunkiem, że będzie to tylko dodatek do diety i treningu. Przyjmowanie samych tabletek nie da zbyt dużych efektów. Owszem, niektóre specyfiki działają także bez diety (Acai Berry, African mango), ale wraz z jadłospisem rezultaty są znacznie lepsze.

 4. Sauna

  Korzystanie z sauny to doskonały pomysł dla osób, które nie mają ochoty na wylewanie potów w aktywny sposób. Sauna to rozwiązanie, które oczywiście można łączyć z innymi formami spalania tłuszczu, tudzież aktywnością fizyczną.

 5. Liposukcja

  Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Zabieg ten oferowany jest przez gabinety medycyny plastycznej i cieszy się nie małym powodzeniem. Co więcej – dzisiejsza technologia pozwala przeszczepić odwirowany tłuszcz np do piersi – zwiększając tym samym ich wielkość (lipomodeling).

Odchudzanie to proces wymagający samodyscypliny i zaangażowania. Osiągniecie sukcesu wymaga ogromu motywacji i determinacji. Eksperci sugerują stworzenie planu działania, który pozwoli przeprowadzić odchudzanie zgodnie z zalożeniami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*