Co jest najlepsze na oczyszczenie organizmu?

Toksyny są wszechobecne. Znajdziemy je w wodzie, glebie i coraz częściej w pożywieniu. Szkodliwe substancje są nawet w pseudo-naturalnych owocach i warzywach. Procesem niezbędnym dla utrzymania zdrowia organizmu jest zatem detoksykacja, czyli oczyszczanie z toksyn.

Oczyszczanie z toksyn to proces pomocniczy dla jelit, wątroby oraz nerek. Może być realizowany na różne sposoby. W dzisiejszej publikacji pragniemy skonfronotować dwa sposoby – detoksykacyjne diety oraz suplementy.

Diety oczyszczające – plusy i minusy

Oczyszczanie organizmu przy wykorzystaniu diety to jeden z najbardziej powszechnych sposobów na detoksykację organizmu. Z całą pewnością jest to metoda, którą można określić mianem bardzo skutecznej. Nie mniej jednak, ma ona swoje wady, a do największych zaliczamy fakt, iż stanowi głodówkę.

Głodówka dla organizmu oznacza, że zapotrzebowanie nie jest realizowane. Tym samym dieta jest niepełnowartościowa i może skutkować osłabieniem lub nieprawidłową pracą niektórych narządów. To z kolei może doprowadzić do problemów zdrowotnych. Co więcej, taki charakter detoksacji bardzo często wiąże się z wystąpieniem tzw. efektu jojo. Metabolizm spowalnia na skutek zmniejszonej liczby pożywienia.

Suplementy oczyszczające – plusy i minusy

Alternatywnym rozwiązaniem dla diet oczyszczających są suplementy. Cieszące się coraz większą popularności środkiem są równie skuteczne, a przy tym – znacznie bezpieczniejsze. Ich stosowanie nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie – wykazują one właściwości pro-zdrowotne. Tak przynajmniej jest w przypadku błonnika witalnego, który poza funkcjami oczyszczającymi przyczynia się także do:

  • ograniczenia wchłaniania cholesterolu i trójglicerydów
  • obniżenia ryzyka wystąpienia chorób układu trawiennego
  • przyśpieszenia perstatyltyki jelit
  • wyregulowania rytmu wypróżnień (zapobiega zaparciom)

Reasumując, znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z suplementów diet. Poza lepszą skutecznością, są również znacznie bezpieczniejsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*