Jak przytyć 5 kg w 2 tygodnie?

Spoglądasz w lustro i jesteś niezadowolony ze swojej sylwetki? Chcesz coś zmienić, ale nie wiesz jak się zabrać za budowanie masy mięśniowej. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak przytyć pięć kilogramów w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Jak przytyć 5 kg w 2 tygodnie?

Z punktu widzenia fizyki organizmu taki wynik jest ekstremalnie trudny do osiągnięcia, jednakże nie niemożliwy. Warto zauważyć, że budowana masa w bardzo dużej mierze będzie składała się z wody, gdyż w tak krótkim czasie nie jesteśmy w stanie stymulować mięśni do dużego wzrostu.

Krok pierwszy – przygotowanie mentalne

Niezwykle ważne, ale często zapominane – przygotowanie mentalne. Zazwyczaj podchodzimy do celu z marszu, nie zastanawiając się co zrobić, gdy nadejdzie kryzys, zwątpienie. Z pewnością nie raz próbowałeś podjąć rękawice, ale wszystko kończyło się już po kilku dniach treningu i diety. Takich jak Ty jest mnóstwo. Wszystko ma swoje źródło w psychice nad którą można pracować w bardzo prosty sposób.

Narzędziem kontroli naszego podejścia i motywacji jest cel. W momencie kiedy nie jest szczegółowy, a jego założenia są zbyt elastyczne – odpuszczamy, dajemy sobie więcej swobody, co w konsekwencji może doprowadzić do ustania realizacji diety i planu treningowego. W przypadku dwutygodniowego harmonogramu działań jesteśmy w stanie zaplanować wszystko bardzo precyzyjnie, co ułatwi kontrolę i wpłynie na realizację.

Krok drugi – dieta na masę

Jak powinna być dieta na masę? Zbilansowana, regularna i zdrowa.

Bilans diety określa nasza waga wyjściowa. Na każdy kilogram masy ciała powinniśmy dostarczyć około 6 gramów węglowodanów, 2 gramy białka oraz 0,5g tłuszczy.

Systematyczność polega na dostarczaniu organizmowi pokarmów w stałych porach, w ustalonych odstępach czasu (sugerowana liczba – minimum 5, odstępy – 2-3h).

Dieta musi być również zdrowa, a to oznacza, że produkty muszą być pełnowartościowe, bogate w minerały i witaminy. Bilans nie powinien odnosić się tylko do wartości odżywczych, ale także składników mineralnych i witamin.

Krok trzeci – trening na masę

Aby budować mięśnie należy poddawać je regularnej stymulacji. Aktywność fizyczną, którą podejmujemy należy realizować na siłowni (publicznej, pod chmurką) lub w domu (wykorzystując obciążenie własnego ciała).

Liczba sesji treningowych powinna wynosić 3-4, a ich czas trwania nie krótszy niż 60 minut i nie dłuższy niż 90 minut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*