Jak szybko pozbyć się 5 kilogramów nadwagi?

5 kilogramów nadwagi to zarazem dużo i mało. Dużo z tego względu, że jest to widoczny defekt. Mało, gdyż można się go pozbyć nawet w ciągu 3-4 tygodni. Chcesz wiedzieć jak? Zapraszamy do lektury tego mini-poradnika.

Co jest przyczyną Twojej nadwagi?
W pierwszej kolejności musisz odpowiedzieć sobie na pytanie „co stanowi przyczynę Twojej nadwagi?”, „dlaczego przytyłem/am?”. Znając przyczynę – będziesz wiedzieć, co wymaga poprawy.

Przyczyny nadwagi to zazwyczaj: niewłaściwe odżywianie, brak aktywności fizycznej. Jeśli w obu przypadkach wszystko jest u Ciebie w normie – to znak, że nadwaga może być wywoływana przez chorobę/zażywane leki.

Niewłaściwa dieta
W przypadku „diagnozy” mówiącej o niewłaściwym, niezdrowym i nieregularnym odżywianiu – Twoim zadaniem będzie metamorfoza nawyków żywieniowych.

Musimy przyznać, że dieta jest trudniejsza, bo niekiedy głód może towarzyszyć nam całymi dniami. Nie oznacza to jednak, że sugerujemy zmianę nawyków na głodówkowe. Nic bardziej mylnego. Nasza dieta musi być pełnowartościowa i zdrowa. Jej bilans co prawda będzie nieco obniżony, ale nie w takim stopniu, by móc nazwać jadłospis – głodówką.

Zmiana powinna obejmować pór posiłków. Zalecamy jeść 4-5 razy na dobę. Przy czym pierwszy posiłek powinien być konsumowany najpóźniej godzinę po przebudzeniu, a ostatni trzy godziny przed położeniem się do łóżka.

Obowiązuje bezwzględny zakaz podjadania (nawet owoców czy warzyw). W czasie odchudzania jedynym płynem, który należy przyswajać jest woda.

Brak aktywności fizycznej
W przypadku, gdy prowadzimy siedzący tryb życia – wystarczy po prostu zwiększyć aktywność ciała w ciągu dnia. Na początku możemy po prostu zadbać o dawkę ruchu w dowolnej formie. Gdyby to nie przynosiło rezultatów – warto zrealizować plan treningowy aerobowy, tj. bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, jazdę na rolkach. Każda z tych form, pozwala redukować tkankę tłuszczową w bardzo szybkim tempie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*