Operacja plastyczna biustu

Biust to niezwykle ważny element urody kobiety. Jędrne, duże piersi mają duży wpływ na atrakcyjność. Nie dziwi zatem fakt, że Panie tak często decydują sie ingerować w swoje piersi, poddając sie rozmaitym zabiegom.

Operacje plastyczne biustu

Spośród wszystkich zabiegów o charakterze chirurgicznym, to właśnie operacje plastyczne biustu cieszą się najwiekszą popularnością. Realizowane są nawet częściej niż liposukcja.

Operacja plastyczna biustu to zabieg polegający na wszczepieniu w ciało kobiety implantów piersiowych o wybranych kształcie (okrągłym lub anatomicznym). Pacjentka może zdecydować o rodzaju wypełnienia oraz materiału z którego stworzona jest otoczka implantu. W przypadku tej formy powiększania piersi można dokonać dowolnego wyboru jeśli chodzi o wielkość biustu.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Jest w pełni bezpieczny. Pełne efekty uzyskuje się po kilku-kilkunastu tygodniach (zagojenie ran, ustanie obrzęku).

Alternatywy dla tego zabiegu?

Operacja plastyczna to zabieg, który gwarantuje trwały efekt. Implanty wszczepiane są na zawsze, przez co można się cieszyć pięknym biustem do końca życia. Inne formy powiększania biustu, niestety nie dają takich rezultatów. Zwykle trzeba je odnawiać po 12-30 miesiącach. Tak jest w przypadku:

  • powiększania biustu kwasem hialuronowym
  • powiększania biustu własnym tłuszczem
  • powiększania biustu tabletkami i żelami do stosowania miejscowego

Te metody mają jednak swoje zalety, a mianowicie:

  • zwykle są zdecydowanie tańsze (operacja plastyczna to koszt sięgający zwykle kilkunastu tysięcy złotych)
  • zabiegi nie są tak inwazyjne (brak dużej ingerencji w ciało)
  • rozwiązania te są w pełni naturalne i bezpieczne (nie powodują żadnych skutków ubocznych)

Którą metodę wybrać?

Powiększanie biustu to zabieg, który wymaga sporej analizy oczekiwań. Często w wyborze pomaga lekarz – chirurg plastyk, który informuje nie tylko o przebiegu, ale także wadach i zaletach danego rozwiązania. Specjalista jest także swojego rodzaju doradcą – wskaże nie tylko odpowiednie implanty, ale także zasugeruje wielkość odpowiadającą budowie naszego ciała.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*