Redukcja tkanki tłuszczowej – jak zadbać o motywację?

Chcesz zredukować poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, ale brakuje Ci motywacji do działania? Zaznajom się z naszym poradnikiem w którym krok po kroku tłumaczymy jak zadbać o to, by zawsze mieć zapał do diety, suplementacji i treningu.

Punkt pierwszy: Twój CEL

Co stanowi Twój cel? Ile chcesz ważyć? Jaki obwód ma mieć twój brzuch, uda, łydki – to wszystko musisz precyzyjnie ustalić, by móc rozpocząć skuteczną walkę o lepszą „JA”. Wszystkie te dane musisz spisać na kartkę papieru i umieścić w dobrze widocznym miejscu. Na tablicy korkowej, lodówce czy biurku – tak, by spotykać swój cel jak najczęściej.

Punkt drugi: ZAŁOŻENIA

Dieta, trening i suplementacja – trzy elementy, które są składowymi procesu odchudzania. Aby skutecznie przeprowadzić zabieg redukcji tłuszczu musisz zadbać o to, by harmonogram był możliwie szczegółowy. Uwzględnij w planach dosłownie wszystko – obciążenie treningowe, dokładną wagę posiłku oraz pory stosowania suplementów. Im bardziej szczegółowe założenia tym lepiej.

Punkt trzeci: Stwórz PLAN

Założenia dotyczące diety, treningu i suplementacji muszą tworzyć całość. Twój plan powinien zatem uwzględniać każdy z tych elementów. Ponadto, w planie należy zaznaczyć także inne obowiązki.

Planować należy raz w tygodniu (najlepiej w niedzielę wieczór). Tworzenie takich planów wpływa na budowaniu nawyku, dzięki czemu zdrowy tryb życia będzie dla nas czymś normalnym.

Punkt czwarty: NAGRODY

Niesamowicie ważnym jest by stymulować swoją motywację nagrodami. Metoda pozytywnego budowania nawyku polega na dawaniu nagród za każdy zrealizowany plan. Pamiętaj by robić to dostatecznie często, tak by motywacja cały czas stała na najwyższym poziomie.

Punkt piąty: NEVER GIVE UP!

Czyli… nigdy się nie poddawaj. Kryzysy przyjdą prędzej czy później. Kluczowe jest jednak to, by nie ulegać zachciankom i trwać w swoim postanowieniu. Zaglądaj do przeszłości i swoich notatek, by wiedzieć, jak wiele już zrobiłeś i ile możesz stracić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*