Zielona kawa – właściwości, działanie, opinie

Ziarna i ekstrakt z zielonej kawy stanowią coraz bardziej popularny suplement wśród polskiej społeczności. Rosnąca świadomość konsumentów skutkuje tym, iż coraz częściej wybierane są preparaty, które nie są szeroko reklamowane w telewizji i innych mediach.

Ludzie doświadczeni brakiem efektów komercyjnych środków postanawiają zmienić trend i wybierać inne, sprawdzone i przede wszystkim – przebadane preparaty. Szczególnie dotyczy to środków na odchudzanie, których na rynku jest mnóstwo.

Zielona kawa na odchudzanie – hit czy kit?

Nielotne związki i kwas chlorogenowy – to główne źródła skuteczności zielonej kawy przy procesach odchudzania. To przebadane substancje, których efektywność nie podlega żadnej dyskusji.

Właściwości zielonej kawy zostały wielokrotnie przebadane. Ten suplement został uznany za skuteczny wspomagacz odchudzania. Za sprawą dużej zawartości kwasu chlorogenowego dochodzi do:

  • spowolnienia wydzielania glukozy do układu krwionośnego
  • zwiększenia czułości komórek na insulinę

Ponadto, kwas chlorogenowy jest silnym przeciwutleniaczem oraz wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.

Zielona kawa – inne właściwości

Poza bardzo dużym wpływme na procesy odchudzania, zielona kawa wykazuje także inne właściwości pro-zdrowotne, a mianowicie:

  • neutralizuje wolne rodniki
  • hamuje starzenie
  • hamuje rozwój komórek nowotworowych
  • wspomaga odporność

Można zatem powiedzieć, że zielona kawa to nie tylko wspomagacz odchudzania, ale także suplement, którego spożywanie ma wpływ na inne sfery kondycji i zdrowia naszego organizmu.

Zielona kawa – jak parzyć i dawkować?

Specyficzny smak zielonej kawy dla wielu ludzi może stanowić mały problem. Jednakże, dla wyjątkowo gorzkiego smaku jest alternatywa w postaci specjalnych kapsułek z ekstraktem z tej rośliny.

Kawę parzymy z 1-2 łyżeczek i spożywamy dwa razy na dobę. Podobnie jak czarna kawa – działa pobudzająco, dlatego też zaleca się spożywać dwie dawki w pierwszej części dnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*