Pryszcze w uchu

Niechciane, uciążliwe i szpecące – takie są pryszcze. Pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie, w przeróżnych miejscach na naszym ciele. Dzisiaj, pragniemy przedstawić pryszcze, które pojawiają się w uszach.

Wypryski w tak delikatnym miejscu jak ucho, są niezwykle uciążliwe. Mogą sprawiać ból, powodować dyskomfort, a nawet wpływać na jakość słuchu.

Pryszcze w uchu – przyczyny

Główną przyczyną występowania pryszczy w uszach jest nieodpowiednia higiena lub jej brak. Miejsce te bowiem ma tendencję do przetłuszczania się, a jest często zapominane w codziennej pielęgnacji.

Uszy to miejsce, które potrafią wygenerować świetne warunki do stworzenia stanu zapalnego, dlatego też ich pielęgnacja jest absolutnie konieczna.

Pryszcze w uchu – jak zapobiegać?

Przede wszystkim należy dbać o higienę tego miejsca. Dokładne czyszczenie tego miejsca to konieczność. Jeśli te miejsce ma szczególną tendencję do występowania pryszczy możesz również stosować wszelkiego rodzaju płyny antybakteryjne.

Pryszcze w uchu – jak usuwać?

Nie należy wyciskać i wygniatać pryszczy, gdyż może to grozić rozsianiem i wystąpieniem stanu zapalnego. Ponadto, jest to miejsce szczególnie wrażliwe i mocne naciski mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń.

Woda utleniona

Woda utleniona to świetny sposób na walkę z pryszczami w uchu. Wystarczy nanieść odrobinę wody na patyczek do czyszczenia i delikatnie obmyć go wodą utlenioną. Antybakteryjne właściwości sprawią, że pryszcz zostanie oczyszczony, a skóra szybciej wróci do optymalnej kondycji. Zabieg można powtarzać kilka razy dziennie.

Lód

Jeśli pryszcz nie znajduje się zbyt głęboko, to bardzo szybko można zmniejszyć obrzęk wykorzystując lód. Wystarczy skruszyć lód i umieścić go w woreczku, a następnie przykładać do miejsca zmienionego chorobowo.

Jest to sposób, który nie wpływa na występowanie wyprysku, ale znacząco przyczynia się do ukojenia bólu i usunięcia opuchlizny.

Miód

Antybakteryjne właściwości miodu sprawiają, że w walce z pryszczami jest nieoceniony. Działa podobnie jak woda utleniona, wyciągając bakterie z pryszcza, tym samym wpływając na jego szybsze usunięcie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*