3 sposoby na wybielenie zębów w domu

O tym, by stać się posiadaczem lub posiadaczką śnieżnobiałych zębów marzy naprawdę wiele osób. To w pełni zrozumiałem, w końcu – uśmiech ma ogromny wpływ na nasz wizerunek oraz atrakcyjność.

Niestety, nie każdego stać na zastosowanie drogich rozwiązań oferowanych w gabinetach stomatologicznych. Alternatywnym rozwiązaniem okazują się domowe sposoby. Poznaj trzy najlepsze metody i ciesz się białymi zębami już teraz.

Soda oczyszczona na białe zęby
Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na białe zęby jest bez wątpienia soda oczyszczona. To substancja, która ma bardzo silne właściwości oczyszczające i odkwaszające, dzięki czemu radzi sobie z przebarwieniami. Niestety, soda ma jedną wadę – jej stosowanie może nieść za sobą konsekwencje w postaci uszkodzenia szkliwa.

Bezpieczeństwo: 2/5 | Skuteczność: 4/5 | Szybkość działania: 3+/5

Sok z cytryny na białe zęby
Innym efektywnym rozwiązaniem pozwalającym trwale wybielić zęby jest sok z owoców cytryny. To substancja, która bardzo często wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym do rozjaśniania. Znajduje zastosowanie w wybarwianiu skóry czy włosów.

Jak się okazuje sok z cytryny to także skuteczne rozwiązanie na białe zęby. Niestety, podobnie jak soda – może negatywnie odbijać na szkliwie, choć na pewno nie aż tak istotnie.

Bezpieczeństwo: 3/5 | Skuteczność: 3+/5 | Szybkość działania: 3/5

Herbata z czystka na białe zęby
Czystek to roślina, która w przemyśle kosmetyczno-farmaceutycznym jest naprawdę dobrze znana. Posiada bowiem wiele pro-zdrowotnych właściwości. Jednym z efektów terapii czystkiem jest wybielenie zębów.

Co ważne, picie herbaty z czystka nie niesie żadnych negatywnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie – organizm zostaje wzmocniony, a nasze zęby wybielone. Poprawie ulega również zapach z jamy ustnej. Niestety, na efekty trzeba trochę poczekać.

Bezpieczeństwo: 5/5 | Skuteczność: 4/5 | Szybkość działania: 2/5

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*