Jak oczyścić organizm z toksyn i odkwasić organizm?

Niewłaściwe nawyki żywieniowe w połączeniu z niezdrowym trybem życia skutkują wieloma różnymi dolegliwościami. Bardzo charakterystyczne jest tzw. zakwaszenie i zanieczyszczenie organizmu – przypadłości związane bezpośrednio z układem pokarmowym człowieka.

Jak oczyścić organizm z toksyn?
Zanieczyszczenie organizmu może zarówno skutkować tylko dyskomfortem trawiennym, jak i nawet ryzykiem chorób nowotworowych. Dlatego też, proces oczyszczania organizmu powinien być przeprowadzany regularnie.

Organizm można oczyścić poprzez zastosowanie diet oczyszczających, a konkretniej – jadłospisów o niskim bilansie wartości odżywczych. To diety, które opierają się głównie na naturalnych produktach – warzywach, owocach oraz świeżych sokach. Pozbawione są cukru oraz innych szkodliwych składników diety.

Ponadto, proces detoksykacji przeprowadzić można za pomocą suplementacji środków opartych na błonniku witalnym. To substancja o bardzo silnym działaniu, w pełni bezpieczna dla organizmu. Jej konsumpcja doprowadza do poprawy pracy całego układu trawiennego, przyśpieszenia perystaltyki jelit oraz wyregulowania rytmu wypróżnień.

Jak odkwasić organizm?
Równowaga kwasowo-zasadowa jest kluczowa dla prawidłowych procesów trawiennych. pH organizmu inne niż od 7,35 do 7,45 to nie tylko dyskomfort trawienny, ale także szereg zmian – pogorszenie samopoczucia, nadmierna męczliwość, uczucie kwasowości itd.

Organizm można odkwasić na wiele różnych sposobów. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie suplementacji. Wszak, suplementy na odkwaszanie są niezwykle wygodne, a przy tym niesłychanie skuteczne. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że społeczeństwo tak ochoczo po nie sięga.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie domowych receptur. Oparte są one na takich składnikach jak soda oczyszczona oraz ocet jabłkowy. Wykazują one bardzo silne działanie odkwaszające.

Ponadto, zastosowanie w odkwaszaniu organizmu znajduje dieta zasadowa – jadłospis, który cechuje niezwykle duża skuteczność. Niestety, jego wykorzystanie wiąże się z koniecznością radykalnej zmiany nawyków żywieniowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*